2022./2023.mācību gada skolas absolventu noslēguma darbu izstāde Biržu (Lietuva) kultūras centrā!

no 2023.gada 23.janvāra līdz 2024.gada 31.martam.

Šeit Tu vari ievadīt nelielu galerijas aprakstu.

2022./2023.mācību gada skolas absolventu noslēguma darbu izstāde Tērvetes kultūras namā!

no 2023.gada 1.novembra līdz 2024.gada 6.janvārim.

Izstādē bija apskatāmi darbi, kurus izsapņojuši 13 mūsu skolas absolventi

Aleksa Hanna Haļutina, Enija Gribovska, Elīna Saleniece, Linda Brikmane, Matīss Ivanovs,Kristiāna Agule, Megija Indrule, Marta Šņore, Linda Bērtiņa, Līva Čeka, Hilda Surna, Baiba Tomašūna, Elza Freimane


,,LIDOJUMS,, ir šī gada Dobeles Mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu vienojošā tēma. Tēmas idejas autori ir paši audzēkņi.

Mēs visi vēlamies lidot, sapņos vai iztēlē.... Jaunie mākslinieki vizualizēdami savus lidojumus mākslā, atveido lidojuma netveramību. Tehniku ziņā darbi ir atšķirīgi, bet visi izstādē redzamie mākslas darbi stāsta mums audzēkņu domas par lidojumu.

Noslēguma darbs tiek veikts mācību procesa noslēguma posmā –  pēdējā mācību gada pēdējā semestrī, audzēkņiem izvēloties tēmu un  materiālus, mākslas tehnikas un paņēmienus. Izstādē apskatāmi darbi, kurus izsapņojuši 13 mūsu skolas absolventi

Aleksa Hanna Haļutina, Enija Gribovska, Elīna Saleniece, Linda Brikmane, Matīss Ivanovs, Kristiāna Agule, Megija Indrule, Marta Šņore, Linda Bērtiņa, Līva Čeka, Hilda Surna, Baiba Tomašūna, Elza Freimane

Valsts konkurss Latvijas profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem 2022./2023.m.g.

Šogad Valsts konkursā mākslas skolām 4.klases audzēknis

ROBERTS KRIEVIŅŠ

 ieguva žurijas ATZINĪBU par savu T-kreklu kolekciju MENTĀLĀ VESELĪBA!!!

APSVEICAM Robertu un viņa skolotājas Ivandu Spulli-Meieri un Lieni Laurinoviču!

Noslēdzies ikgadējais Ādažu novada Mākslu skolas organizētais vizuālās mākslas konkurss GAUJAS MOZAĪKA ĀDAŽOS. Šī gada tēma – IEVĒROJAMAS PARSONĪBAS GAUJAS KRASTOS. Konkursa dalībnieki tika aicināti izpētīt kādi slaveni un ievērojami ir dzīvojuši un dzīvo Gaujas upes krastos.

Šogad kopsummā tika iesūtīti 289 darbi no 39 Latvijas skolām.

Darbi tika vērtēti dalot trīs lielās grupās un četrās vecuma apakšgrupās – Vispārizglītojošās skolas, Mākslas skolas un Datorgrafikas darbi. Šogad žūrija ir piešķīrusi 36 godalgotas vietas un 9 atzinības. No sirds sveicam laureātus un sakām lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem.

APSVEICAM UN LEPOJAMIES AR MŪSU SKOLAS AUDZĒKŅU PANĀKUMIEM ŠAJĀ KONKURSĀ!

Paldies skolotājām Ilonai Šinko un Initai Vilkai!

Jaunākajā vecuma grupā (6-8 gadi)

2.vieta - GUSTAVS VIRBICKIS

Vecākajā vecuma grupā (15-17 gadi)

2.vieta - LINDA BĒRTIŅA

Latvijas Bankas simtgadei veltītā izstāde “Vērtību zīmes” ir noslēgusies un daļiņa no saules ir atceļojusi mājās pie autoriem -

Keita Pavlova, Ralfs Ivanovs, Mārtiņš Bergmanis un Arianna Marija Boiko!

Izstāde-veltījums "Māksliniecei Birutai Baumanei 100"

Izstāde-veltījums "Māksliniecei Birutai Baumanei 100", darbu autori Dobeles Mākslas skolas audzēkņi! Izstāde ir apskatāma SIA AĢIS skatlogos!

4.b klases audzēkņu veltījums Ukrainai!

Darbu izstāde SIA AĢIS skatlogos

no 2022.gada 4.maija - 2023.gada 8.februārim

Apbalvoti Latvijas mākslas skolu audzēkņu Valsts konkursa laureāti!

Otrdien, 2020. gada 22. septembrī, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Rīgā, Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) apbalvoja Valsts konkursa laureātus – Latvijas mākslas skolu audzēkņus no 28 izglītības iestādēm. Ar skolēniem neformālā gaisotnē tikās konkursa žūrija – scenogrāfi Krista Dzudzilo, Reinis Dzudzilo un Krišjānis Elviks. Atzinību konkrētu darbu autoriem izteica scenogrāfs Andris Freibergs un LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.
Aizvadītajā mācību gadā skolēni no visām simts Latvijas mākslas skolām Valsts konkursa ietvaros risināja tēmu “Domāšana telpā un scenogrāfija”. Radošie uzdevumi tika īstenoti tā dēvētajā “melnajā kastē”, ko scenogrāfi tradicionāli izmanto maketu veidošanā. Vasarā 350 maketu ekspozīcija bija skatāma LKA E. Smiļģa Teātra muzejā izstādē “Melnā kaste”.

Apbalvošanas pasākumā diplomus un atzinības rakstus saņēma 40 konkursa dalībnieki. Pirmās vietas laurus plūca: Domenika Cipkina (Dobeles Mākslas skola, skolotāja Ieva Jurka), Dzintars Plešners (Ilūkstes Mūzikas un mākslas skola, skolotāja Lelde Kundziņa), Evelīna Radelicka (Indras Mākslas un mūzikas skola, skolotāja Ērika Zarovska), Saule Ķūrena (Salacgrīvas Mākslas skola, skolotājas Vita Valdmane, Evija Kraukle), Aiva Strautmane (Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola, skolotājs Rolands Vēgners). Laureātu pilns saraksts skatāms tīmekļvietnē www.lnkc.gov.lv.

LKA rektore Rūta Muktupāvela izteica atzinību “par vērīgu aci un jūtīgu sirdi, popularizējot iekļaujošas sabiedrības vērtības” Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas audzēknim Kristapam Kašam, bet LKA E. Smiļģa teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš muzeja vārdā izteica atzinību Dobeles Mākslas skolas audzēknim Artūram Kačkanam par darbu “Kliedziens baltajā piektdienā”, skolotāja Aiva Bumere!!!

Savu favorītu starp darbiem bija izraudzījies arī ievērojamais scenogrāfs, Latvijas Mākslas akadēmijas emeritētais profesors Andris Freibergs. Viņa personīgo atzinību saņēma Bauskas Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Rodrigo Galans par darbu “Visa ir par daudz” (skolotāja Aija Ušerovska). “Es ar patiku pieņēmu šo piedāvājumu – atrast savu līderi. Visvecākais scenogrāfs izvēlas savu visjaunāko Latvijas topošo scenogrāfu. Man tā ir iespēja sajust un izvērtēt paaudžu pēctecības notikumu un pieļaut arī domu par kādreizējām studijām mākslas akadēmijā [..]. Izstāde Smiļģa mājā dod perspektīvu Latvijas scenogrāfijai. Tas ir nozīmīgs notikums gan mācekļiem, gan meistariem – gan audzēkņiem, gan arī viņu skolotājiem,” savās pārdomās rakstiski dalījies Andris Freibergs.

Apbalvošanas pasākumā mākslas skolu audzēkņiem bija iespēja noskatīties Dirty Deal Teatro režisores Kristas Burānes izrādi “Netikumīgie” un pēc tam ieklausīties tās scenogrāfa Krišjāņa Elvika un aktrises, dzejnieces Marijas Luīzes Meļķes stāstījumā par izrādes tapšanas procesu. Konkursa žūrija, Reinis Dzudzilo, Krista Dzudzilo un Krišjānis Elviks, neformālās sarunās ar konkursantiem dalījās savās atziņās, kas bija radušās pēc Valsts konkursa darbu izvērtēšanas.

Valsts konkurss profesionālās ievirzes vizuāli plastiskās mākslas izglītības programmas audzēkņiem un labāko darbu izstāde notiek ik gadu. To rīko LNKC ar mērķi paplašināt mācību saturu, kā arī sniegt bērniem un jauniešiem priekšstatu par dažādajām mākslas, dizaina jomām un profesijām.

Informāciju sagatavoja
Lana Kazlauskiene
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 26407922
[email protected]
www.lnkc.gov.lv