Mākslas un dzejas diena Dobelē 2023!

Turpinot tradīcijas 9.septembrī aicinām uz MĀKSLAS UN DZEJAS DIENU, DOBELĒ.
Skolas ielā 9 / Dobeles Mākslas skolas teritorijā no plkst. 12:00 līdz 15:00!
🎼12.00 Dobeles Mūzikas skolas audzēkņu koncerts.
Uzreiz pēc koncerta:
🎨 Mākslas skolas aktivitātes balstītas uz krāsu un vizuālo kustību kombināciju. Mūsdienu krāsa, dinamika un senatnes apvienojums katram var izdoties citādāks. Mazliet jāļaujas senatnes un Dobeles pils elpai, mazliet jānoskaņojas vēlmei to apvienot ar mūsdienām, iespējams, mazliet jāsadūšojas radīt kādu nākotnes vīziju.
🎧 Audiovizuālā dzejas grāmata „TURI MUTI / NEKLUSĒ” ir stundu garš ceļojums pašas autores Ingas Bitēnas lasījumā un zīmējumos. Projekts ir domkopas dzejas formā, mākslas tēlos, mūzikas skaņās.
Savā dzejā Inga Bitēna reflektē ar sāpēm, humoru un emocijām, atklāti risinot iekšējos konfliktus, meklējot un atrodod līdzsvaru kaut kur pa vidu, ietērpjot visu tintes pludinātos zīmējumos. Teksts nav sacerēts, bet gan izjusts, pārdzīvots un tad pierakstīts.
🖼 Izstāde "Pils un pilsdrupas" "Ģenerāļa mājā"
Šogad akcents mākslā: mūsu lepnums Dobeles pils un tā silueti…Tas izvēlēts, jo 2023. gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēma Latvijā ir veltīta pieminekļu aizsardzības simtgadei, jo tieši pirms 100 gadiem tika pieņemts likums par pieminekļu aizsardzību Latvijā. Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde kā nozīmīgu piemēru šogad ir izvirzījusi valsts nozīmes kultūras pieminekli “Dobeles pilskalns ar priekšpili un viduslaiku pils”.
Skolas ielas 9 žogu rotās gleznu reprodukcijas.

Dobeles Mākslas un dzejas diena 2022.gada 10.septembrī!

10. septembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Dobeles Mākslas skolas pagalmā un Skolas ielā 9.

Visas dienas garumā ikviens varēs apskatīt Hildas Vīkas zīmējumus un grāmatu ilustrācijas, kā arī Hildas Vīkas dzīvi fotogrāfijās no Dobeles novada muzejs krājuma.

Pagalmā plkst. 12.00 Dobeles Mūzikas skola audzēkņu koncerts.

plkst. 13.00 ar savas dzejas lasījumu uzstāsies dzejniece, grupas “Tērvete” vairāku dziesmu vārdu autore Ulla Kavicka.

Plenērs un radošās mākslas darbnīcas gan pieaugušajiem, gan bērniem kopā ar Dobeles Mākslas skola.

Pasākums tapis ar Zemgales Plānošanas reģiona “Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītās Zemgales kultūras programma 2022” atbalstu, Dobeles vēstures biedrībai īstenojot projektu.

Dobeles Mākslas un dzejas diena 2021.gada 11.septembrī!

Dobeles muzejs un Dobeles Mākslas skola 11. septembrī atvēra durvis ēkai Skolas ielā 9, tautā sauktai par “ģenerāļa māju” un sarīkoja dzejas un mākslas dienu Mākslas skolas pagalmā. Kas saista “ģenerāļa māju” un mākslinieci Hildu Vīku (1897-1963)? Pagaidām tikai domubiedru ideja šeit veidot māksliniecei veltītu kultūrtelpu, sauktu viņas vārdā. 11. septembrī pagalmā varēja baudīt Dobeles Mūzikas skolas audzēkņu koncertu, klausīties Hildas Vīkas dzejas un prozas lasījumus Dobeles Valsts ģimnāzijas skolēnu izpildījumā. Dzejniece Inese Zandere runāja par mākslinieci Hildu Vīku, kā arī iepazīstināja klātesošos ar saviem darbiem. Pasākuma izskaņā varēja noskatīties 1990. gadā veidotu dokumentālo filmu “Elefants” par Hildu Vīku. Tā kā Hildai Vīkai patika grezni tērpi un rotas, tad Mākslas skola piedāvāja papīra leļļu un tērpu veidošanu, ar kuru aizrāvās gan lieli, gan mazi pasākuma apmeklētāji. Ēkā bija apskatāma Hildas Vīkas oriģināldarbu izstāde, savukārt pie Dobeles Mākslas skolas pagalma žoga izveidota unikāla ārpus muzeja izstāde: mākslinieces Hildas Vīkas gleznu reprodukcijas. Gleznu oriģināli glabājas Dobeles Novadpētniecības muzeja krājumā. Paredzams, ka ārpus muzeja izstāde būs apskatāma visu septembra mēnesi. Reprodukcijās redzami darbi rudenīgās noskaņās, Dobeles ainavas, mākslinieces pašportreti, portrets kopā ar vīru Viktoru Eglīti un iztēlē radītas ainas.

Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts

“Young Environmentalists”

No 2021. gada  10.-19.septembrim Dobeles Mākslas skola kā projektu partneris piedalījās Starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā Erasmus+ “Young Environmentalists”. Jauniešu apmaiņa norisinājās Bosnijā & Hercegovinā, Ključā. Šis bija jau piektais ERASMUS+ projekts, kurā piedalījās Dobeles Mākslas skola. Skolu pārstāvēja 5 audzēknes un skolas absolventes.

Erasmus+YOUTH FOR CULTURAL HERITAGE.

No 2019. gada  7.-13.janvārim Dobeles Mākslas skola kā projektu partneris piedalījās Erasmus+ Jauniešu apmaiņas projektos. Viens no tiem ir YOUTH FOR CULTURAL HERITAGE. Jauniešu apmaiņa norisinājās Kiprā,  OROKLINI. šis bija jau ceurtais ERASMUS+ projekts, kurā nepilna gada laikā piedalījās Dobeles Mākslas skola Skolu pārstāvēs 6 audzēknes un 3 skolotājas.

Erasmus+EUROPEAN YEAR OF CULTURAL HERITAGE.

2018.02019.mācību gadā Dobeles Mākslas skola kā projektu partneris piedalās vairākos Erasmus+ Jauniešu apmaiņas projektos. Viens no tiem ir EUROPEAN YEAR OF CULTURAL HERITAGE. Jauniešu apmaiņa norisināsies Dienviditālijas pilsētā GALATONĒ, no 2018.gada 4.-11.novembrim. Skolu pārstāvēs 5 audzēknes un 3 skolotājas.Monta Anna Rudmieze, Annija Grinšpone, Krista Slāģe, Evelīna Vītola, Evelīna Esmeralda Vidiņa, Aiga Lasmane-Erdema, Inta Paulsone, Inita Kačevska-Brante

ERASMUS +projekts YOUTH ARTS FOR SOCIAL CHANGE.

LATVIJA, DOBELE

Young people from across 6 European countries have travelled to Dobele, Latvia to create art-works reflecting on youth-oriented issues. The project Youth Arts for Social Change is coordinated by the Dobeles Mākslas skola in close cooperation with schools/organizations from Italy, Cyprus, Romania, Spain and Turkey. The Erasmus+ Programme in Latvia is administered by Agency for International Programs for Youth, Republic of Latvia.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra #ErasmusPlusLV #JSPA #ErasmusProjects #ErasmusPlus #YA4SC #YouthArts #SocialChange #Projects #Europe #EU #MRChangemakers #MakeRoom #MakeRoomEurope

ERASMUS +projekts

ARTS FOR INCLUSIVE